05-850 Ożarów Mazowiecki/Ołtarzew, ul. Poznańska 243

+48 506-054-059 walynapedowe@wp.pl

Regeneracja wału napędowego Renault Duster / Captur, Nissan Terrano

Typowe problemy z wałami napędowymi Renault Duster / Captur, Nissan Terrano:

Regeneracja wału napędowego Renault Duster / Kaptur

• luzy krzyżaków i nawet wypracowanie miejsca mocowania krzyżaka,
• huczenie, wycie podpory,
• wibracja wału napędowego,
• krzywe rury

Fabryczne mocowanie krzyżaków wału napędowego Renault Duster / Captur, Nissan Terrano jest sposobem zagniatania (niewymienialne). Wymiana krzyżaka zamontowanego takim sposobem potrzebuje specjalnych urządzeń. Fachowcy Autocardan wymienią zagniatane krzyżaki Renault Duster / Captur Nissan Terrano według fabrycznych standardów.

Renault Duster pojawił się na europejskim rynku pod koniec 2009 roku. Mały, kompaktowy crossover w rozsądnej cenie szybko zyskał popularność. Istnieje pięć wersji skrzyni biegów z napędem na przednią oś lub pełny napęd.

regeneracja wału napędowego Renault Duster / Kaptur

W wersji z napędem na przednią oś wszystko jest jasne. W wersji z napędem na cztery koła dodana jest skrzynia rozdzielcza połączona ze skrzynią biegów, wał napędowy, reduktor i dwe półosi. Oczywiście cena za napęd na cztery koła jest wyższa niż w przypadku napędu na przednie koła.

Zasada włączenia i działania napędu na wszystkie koła Renault Duster.
Sterowanie napędem na wszystkie koła samochodu Renault Duster odbywa się za pomocą kontrolki, która znajduje się na panelu i ma trzy pozycje.

Podpora wału napędowego Renault Duster / Kaptur

Pozycja 2WD – napęd przedni używany jest na suchej i twardej nawierzchni, zapewnia najbardziej ekonomiczny tryb jazdy.

Pozycja AUTO jest mieszanym trybem pracy, sterowanym automatycznie przez komputer.

Położenie LOCK – kiedy to położenie jest włączone, sprzęgło jest zablokowane, a oś tylna jest ciągle podłączona.
Ostrzeżenie! Kiedy LOCK jest włączony, prędkość pojazdu nie może przekroczyć 70 km / h, naruszenie trybu prędkości może spowodowac zepsucie reduktora.

Wał napędowy obraca się cały czas, niezależnie od wybranego trybu.

Najczęstszą wadą kardana Renault Duster 4×4 jest wypracowanie krzyżaka. Jak pokazuje praktyka, główną przyczyną zniszczenia jest korozja, która powstaje w wyniku przenikania wilgoci do łożyska krzyżaka. W wyniku łożysko, które nie ma smarowania pod wpływem korozji, szybko staje się bezużytecznei powoduje wibracje wału napędowego Renault Duster .

Krzyżak wału napędowego Renault Duster / Kaptur

Uwaga, proszę! W przypadku pojawienia się kliknięć i wibracji konieczne jest natychmiastowe skontaktowanie się z serwisem w celu regeneracji wału napędowego.

Pierwsze oznaki wypracowania krzyzaków w samochodach Renault Duster / Captur mogą pojawić się po 50-60 tysiącach kilometrów, ale w niekturych przypadkach nawet po 200 tysiącach kilometrów. To zależy od warunków użytkowania pojazdu.

Regeneracja wału napędowego Renault Duster / Captur OE: 370002820R, 320003602R, 8200945335

Mamy na stanie NOWE WZMOCNIONE WAŁY NAPĘDOWE.

Regeneracja wału napędowego Renault Duster / Captur Nissan Terrano, naprawa wału napędowego, wyważanie wałów napędowych, produkcja wałów pędnych, wymiana krzyżaka zagniatanego kardana, wymiana krzyżaka drążka kolumny kierowniczej, Wał napędowy Renault Duster Captur, Nissan Terrano, Wał napędowy Renault Captur, Nissan Terrano